استراتژی فیس بوک برای جلوگیری از جدا شدن اینستاگرام و واتس اپ

به گزارش فناوری فرهنگی،به نقل از انگجت، فیس بوک تحت فشار شدید قانونگذاران است و به نظر می رسد خود را برای بدترین شرایط آماده می کند. درهمین راستا نشریه وال استریت ژورنال به اسنادی دست یافته که ابزار دفاعی فیس بوک در مقابل دستور تجزیه این شرکت و جدا شدن اینستاگرام و واتس اپ را نشان می دهد.

این شبکه اجتماعی معتقد است با توجه به اقدامات پیشین مقامات، چنین تجزیه ای انجام نشدنی است.

براساس اسناد فاش شده فیس بوک ادعا می کند تحقیقات «کمیسیون فدرال تجارت»(FTC) درباره ادغام اینستاگرام و واتس اپ بدون هیچ گونه مانعی انجام و در نتیجه آن مبلغ کلانی برای یکپارچه سازی عملیات هر دو شرکت با فیس بوک صرف شد. تجزیه این شرکت ها نیازمند هزینه ای چند میلیارد دلاری و سیستم های عملیاتی جداگانه است که امنیت کمتری خواهند داشت و روی کاربران تاثیر می گذارند.

فیس بوک از اظهار نظر درباره این اسناد خودداری کرده است. در حال حاضر هیچ اقدام دفاعی قطعی وجود ندارد.

تیم وو استاد دانشگاه کلمبیا و یکی از کارشناسان سیاست گذاری در حوزه فناوری معتقد است اشاره به تاییدیه «کمیسیون فدرال تجارت» برای ادغام شرکت ها، استراتژی ضعیفی است. قانونگذاران این احتمال را در نظر نگرفته بودند که فیس بوک برای درهم شکستن رقابت اینستاگرام و واتس اپ را بخرد. بنابراین با تغییر شرایط این استراتژی از تجزیه فیس بوک جلوگیری نخواهد کرد. چالش های تجزیه عاملی درباره تصمیم گیری در این زمینه به حساب نمی آید.

این درحالی است که طبق گزارش های مختلف کمیسیون فدرال تجارت مشغول تدارک ثبت یک شکایت آنتی تراست( ضدانحصار) در پایان ۲۰۲۰ است و نتیجه تحقیقات آنتی تراست پارلمان آمریکا نیز در ماه جاری(اکتبر) منتشر می شود.

منبع: مهرکانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد