اعلام آمار ایده‌ها و فیلم‌های رسیده به المپیاد فیلمسازی نوجوانان

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، آمار ایده‌ها و فیلم‌های رسیده به چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران، بر اساس مشارکت نوجوانان دختر و پسر و به تفکیک استان‌ها اعلام شد.

بنا بر اعلام دبیرخانه المپیاد فیلمسازی نوجوانان، در دوره چهارم المپیاد، در بخش ایده ۵۶ درصد آثار متعلق به دخترها و ۴۴ درصد متعلق به پسرها بوده است.

همچنین در بخش فیلم ۴۳درصد آثار متعلق به کارگردانان دختر و ۵۷ درصد متعلق به کارگردانان پسر به ثبت رسیده است.

بر اساس آمار ایده‌های رسیده به چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان به تفکیک استان‌ها، در بخش فیلم ۱۳ درصد شرکت کنندگان از تهران و ۸۷ درصد از سایر استان‌ها بوده‌اند.

در بخش ایده به ترتیب خراسان رضوی با ۱۲۰، اصفهان با ۶۲، همدان با ۳۶، تهران با ۲۵، خوزستان با ۲۷، اردبیل و یزد با ۱۹، آذربایجان شرقی با ۱۸، البرز با ۱۵، هرمزگان با ۱۱، فارس با ۹، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، مازندران و کردستان با ۸، سمنان با ۷، کرمان، قم، خراسان شمالی با ۵، مرکزی با ۳، آذربایجان غربی، بوشهر و لرستان با ۲، قزوین و گلستان با ۱ ایده در المپیاد شرکت کرده‌اند.

همچنین بر اساس آمار فیلم‌های رسیده به چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان به تفکیک استان‌ها به ترتیب عبارتند از خراسان رضوی با ۹۴، تهران با ۵۶، اصفهان با ۴۲، البرز با ۲۳، فارس با ۲۲، مازندران و کرمان با ۱۶، آذربایجان شرقی با ۱۵، همدان با ۱۲، بوشهر، گیلان و خوزستان با ۱۱، یزد و کردستان با ۱۰، هرمزگان با ۹، اردبیل با ۸، قزوین با ۷، چهارمحال و بختیاری با ۵، قم، لرستان و آذربایجان غربی با ۳، زنجان، گلستان، مرکزی و سمنان با ۲، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و کهگیلویه و بویراحمد ۱ فیلم.

«چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران» به دبیری علیرضا تابش همزمان با سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۳۹۹ به صورت آنلاین و نمایش مجازی برگزار خواهد شد.

منبع: مهرکانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد