برترین شهرهای جهان برای استارت‌آپ‌ها

به گزارش فناوری فرهنگی، موسسه ” استارت آپ ژنوم” امسال نیز به رتبه بندی شهرهای جهان بر اساس مناسب بودن برای استارت آپ ها پرداخت. پنج شهر نخست رتبه بندی امسال نسبت به سال قبل تغییری نداشته اند اما بیشترین رشد مربوط به منطقه شرق آسیا بوده که سهم آن از شهرهای برتر به ۳۰ درصد افزایش یافته است. این رقم ۱۰ درصد از سال گذشته بیشتر است.

در این رتبه بندی ۴۰ شهر در مقیاس جهانی و ۱۰۰ شهر نیز به عناون قطب های نوظهور معرفی شده اند. این رتبه بندی در ۶ زیرشاخصه کلی: عملکرد، سهولت تامین مالی، دسترسی به بازارهای آزاد، نیروی کار ماهر، توان فنی و ارتباط با محیط های آکادمیک تهیه شده است. لازم به ذکر است که منطقه ( سیلیکن ولی) در نزدیکی شهر سان فرانسیسکو به دلیل اهمیت بالای آن در حوزه استارت آپ به طور استثنا به عنوان یک شهر در نظر گرفته شده است.

برترین شهرهای جهان برای استارت آپ ها

۱-سیلیکن ولی- آمریکا

۲- نیویورک- آمریکا

۳- لندن- انگلیس

۴- پکن- چین

۵- بوستون- آمریکا

۶- تل آویو- اسرائیل

۷- لس آنجلس- آمریکا

۸- شانگهای- چین

۹- سیاتل- آمریکا

۱۰- استکهلم- سوئد

رتبه دیگر شهرها:

در این رتبه بندی هم چنین پاریس در رتبه سیزدهم، شیکاگو در رده چهاردهم،سنگاپور در رده هفدهم، تورنتو در رده هجدهم، سیدنی در رده بیست و هفتم، هنگ کنگ در رده بیست و نهم و دهلی در رده سی وششم ایستاده اند.

قطب های نوظهور برتر برای استارت آپ ها

۱-بمبئی- هند

۲- جاکارتا- اندونزی

۳- زوریخ- سوئیس

۴- هلسینکی- فنلاند

۵- گوانگ ژو- چین

۶- بارسلونا- اسپانیا

۷- فیلادلفیا- آمریکا

۸- منچستر- انگلیس

۹- لیورپول- انگلیس

۱۰- کوالا لامپور- مالزی

رتبه دیگر شهرها

در این فهرست هم چنین نام شهرهای استانبول در رده شانزدهم، دوبی هجدهم، مسکو بیستم، اسلو چهل و سوم، وین چهل و چهارم، فرانکفورت شصت و یکم، رم هفتاد و چهارم و لوکزامبورگ در رده یکصدم دیده می شود.

منبع:ایسنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد