بسترها را برای ورود گردشگران آماده کنید/ مدیران گردشگری و میراثی را در کرونا تنها نگذارید

به گزارش فناوری فرهنگی، معاون وزیر کشور با تاکید بر این که مدیران شهری در شرایط کرونا نباید مدیران میراث فرهنگی و گردشگری را تنها گذارند، گفت: یقیناً باید مسئولان بسترهای لازم را فراهم و با اقدامات خلاقانه و نوآورانه شهرها را برای حضور گردشگران با در نظر گرفتن مصوبات ستاد کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی آماده کنند.

«مهدی جمالی نژاد» در حاشیه سفر روز گذشته‌ی خود به شهر جهانی یزد،از ورود شهرداری‌ها به حوزه گردشگری یاد کرد و گفت:  گردشگری به یکی از مطالبات همه شهروندان و روستاییان تبدیل شده و مدیران دلسوز شهری و روستایی نسبت به آن احساس مسئولیت و حساسیت می‌کنند.

وی با بیان این که محور توسعه بسیاری از شهرها و روستاهای کشور صنعت گردشگری است، گفت: با ورود کرونا، گردشگری در بسیاری از شهرهای دنیا شکننده شده و محدودیت‌های زیادی را در این زمینه شاهد هستم اما این مسئله ورود جدی مدیران شهر و اعضای شوراهای شهر به عرصه گردشگری را می‌طلبد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با تاکید بر این که مدیران شهری در شرایط کرونا مدیران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را نباید تنها بگذارند، گفت: یقیناً باید مسئولان بسترهای لازم را فراهم کرده و با اقدامات خلاقانه و نوآورانه شهرها را برای گردشگری محور شدن و حضور گردشگران را با در نظر گرفتن مصوبات ستاد کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی آماده کنند.

جمالی نژاد افزود: البته نهادهای توریست‌گردان و مهمان‌خانه‌ها و سایر زیرساخت‌های اقامتی و گردشگری و تمام نهادهای آسیب دیده از ناحیه کرونا باید به همت مدیران شهری و شوراهای شهر دوباره به چرخه فعالیت خود برگردند.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در رابطه با وضعیت بودجه شهرداری‌ها در خصوص صنعت گردشگری، گفت: شهرداری‌ها با توجه به تنوع و گستردگی ماموریت‌هایی که انجام می‎دهند، بسترسازی برای گردشگری هستند که برای هر کدام از این فعالیت‌ها، ردیف‌ها و اعتباراتی اختصاص داده شده است.

وی افزود: اقداماتی مانند تغییر مبلمان شهری، فضا سازی شهری، ایجاد و رسیدگی به فضای سبز، گشایش فضاهای ورزشی و فرهنگی و ورود به حوزه‌های مذهبی و برنامه‌های مختلف فرهنگی از سوی شهرداری‌ها بسترساز حضور پررنگ گردشگران شده است.

جمالی‌نژاد بر هدف‌گذاری شهرداری‌ها در تامین بودجه مربوط به فعالیت‌های حوزه گردشگری تاکید کرد و گفت: برای بودجه‌گذاری باید هدف‌دار اقدام کرد تا بتوان متناسب با ذائقه گردشگران داخلی و خارجی، حضور پررنگ‌تر گردشگران را شاهد باشیم.

منبع: ایسناکانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد