دستگیری دو هکر بازی‌های ویدئویی در آمریکا

به گزارش فناوری فرهنگی، پلیس آمریکا از دستگیری دو عضو گروه هکری اگزکیوتر خبر داده که با دستکاری بازی‌های ویدئویی اجرای کپی‌های غیرقانونی آنها را بر روی کنسول‌های بازی ممکن می‌کردند.

به نقل از انگجت، بر اساس اعلام اف بی آی، یکی از این دو نفر مکس لوران نام دارد که ۴۸ ساله و فرانسوی است. نفر دیگر گری بوزر نام دارد که ۵۱ ساله بوده و اهل کشور کاناداست. هر دو نفر در شهریور ماه توسط اف بی آی شناسایی و دستگیر شده اند.

پلیس فدرال آمریکا به این افراد ۱۱ اتهام جنایی وارد کرده و قرار است به همه آنها رسیدگی کند. یک عضو دیگر این گروه هکری یانینگ چن ۳۵ ساله از شنزن چین است. لوران و بوزر رهبران گروه هکری اگزکیوتر بوده اند و عمده تخلفات توسط آنها انجام شده است.

پیش از این سایت اوبرچیپس که بازی‌های قفل شکسته را به علاقمندان می‌فروخت از پرداخت ۲ میلیون دلار غرامت به نینتندو بابت نقض حقوق مالکیت معنوی آن خبر داد. از آن زمان تلاش برای شناسای عوامل تولید این بازی‌ها با جدیت بیشتری دنبال شد.

تعدادی از اعضای این گروه که هنوز دستگیر نشده اند، در زمینه شناسایی آسیب پذیری‌های نرم افزاری بازی‌های کنسول‌های مختلف تخصص داشتند. آنها انواع کنسول‌های بازی را هدف حملات خود قرار داده بودند.

منبع: مهرکانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد