دلیل شکست استارتاپ‌ها /شرکت‌هایی که هفته‌ای ۱۰ درصد رشد می‌کنند

به گزارش فناوری فرهنگی، سورنا ستاری در رویداد فن آورد، با اشاره به وجود استارتاپ های موفق در کشور، عنوان کرد: در ایران استارتاپ هایی وجود دارند که هفته‌ای ۱۰ درصد رشد می‌کنند، این استارتاپ ها می‌توانند آینده‌ای روشن داشته باشند و به اقتصاد کشور نیز کمک کنند.

وی با تاکید بر اینکه استارتاپ هایی که رشد چندانی ندارند قطعاً ایده خوبی نداشته‌اند، ادامه داد: مشکل اصلی این شرکت‌ها ربطی به کمبود اعتبار و سرمایه ندارد چراکه فعالیت استارتاپ ها بر پایه ایده خوب توسعه می‌یابد.

ستاری اضافه کرد: اگر ایده یک استارتاپ خوب و خلاقانه باشد و هفته‌ای ۷ تا ۱۰ درصد رشد داشته باشد سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در آن رغبت نشان خواهند داد.

معاون علمی ریاست جمهوری با اشاره به موفقیت‌های استارتاپ فن آورد یادآور شد: این استارتاپ نمونه یک استارتاپ موفق، قوی و منحصر به فرد در دنیا است که برای تأمین نیروی انسانی متخصص برای شرکت‌های دانش بنیان تلاش می‌کند.

وی ادامه داد: نیروی انسانی سرمایه اصلی اقتصاد دانش بنیان است و تأمین این نیروی متخصص توسط یک استارتاپ قابل تحسین خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه نیروی متخصص جایگزینی ندارد، خاطر نشان کرد: نیروی متخصص کسی است که جایگزینی ندارد بنابراین معرفی چنین نیروهای متخصص و ماهری به شرکت‌های خصوصی یک کار علمی و ارزشمند است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همچنین اضافه کرد: معرفی ۱۰ هزار نفر نیروی متخصص در سال به شرکت‌های دانش بنیان یک کار مهم و با اثرگذاری بالا برای کشور و جوانان است.

ستاری ادامه داد: نیروی توانمند و دارای دانش تخصصی به راحتی پیدا نمی‌شود و جایگزینی هم ندارد، بنابراین باید قدر چنین رویدادهای علمی و خلاقانه‌ای را بدانیم.

به گزارش ایسنا، رویداد فن آورد مجموعه رقابت‌هایی است که از سال ۹۳ توسط جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه شریف برگزار می‌شود.

هدف این رویداد حل مسائل شرکت‌ها و سازمان‌ها به دست متخصصان و نخبگان از طریق ارتباط صنعت با دانشگاه است. این رویداد تا کنون توانسته ده‌ها مساله توسط ۳۰ هزار شرکت کننده را حل کرده و اقدام به اعطای ۵ میلیارد ریال جوایز نقدی کرده است.

در این مراسم همچنین کیک ۵ سالگی این استارتاپ از سوی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بریده شد.

منبع: ایسنا

 

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد