شبکه‌های اجتماعی آمریکایی در ترکیه جدی تر کنترل می شوند

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از آسین ایج، حزب حاکم ترکیه تحت مدیریت رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور این ماه اعلام کرد که شبکه‌های اجتماعی آمریکایی را به طور جدی تحت کنترل خود قرار خواهد داد. علت این مساله برخی توئیت های توهین‌آمیز خطاب به وی و دختر او بعد از تولد فرزند چهارم بوده است.

بر اساس لایحه نه ماده‌ای پیشنهادی دولت ترکیه شبکه‌های اجتماعی آمریکایی باید حضور رسمی در ترکیه داشته باشند و نماینده‌ای را در خاک این کشور معرفی کنند تا این فرد در برابر مقامات دولت ترکیه پاسخگو باشد. این پاسخگویی هم جنبه‌های قضائی و حقوقی را در بر می‌گیرد و هم به پرداخت مالیات مربوط می‌شود.

در صورت طرح شکایت علیه این شبکه‌های اجتماعی به علت نقض حریم شخصی و حقوق کاربران، نمایندگان آنها در ترکیه باید ظرف ۴۸ ساعت پاسخ خود را ارائه کنند. بعد از تصویب این قانون شبکه‌های اجتماعی آمریکایی باید ظرف ۳۰ روز نمایندگان خود را در ترکیه معرفی کنند و در غیر این صورت با جریمه و کاهش پهنای باند اختصاص یافته به خود در ترکیه مواجه خواهند شد.

شبکه‌های اجتماعی آمریکایی هنوز نسبت به این مساله واکنشی از خود نشان نداده اند.

دولت ترکیه قبلاً نیز در مواردی برخی سایت‌ها مانند ویکی پدیا و یوتیوب را به علت قانون شکنی و انتشار مطالب نامناسب فیلتر کرده بود.

منبع:مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد