قابلیت شناسایی پیام‌های چندین بار فوروارد شده به واتس‌اپ اضافه می‌شود

به گزارش فناوری فرهنگی، چند ماه پیش بود که واتساپ به منظور مقابله با انتشار اخبار کذب و نادرست فوروارد پیام‌ها را محدود کرد و کاربران در این اپلیکیشن پیام رسان محبوب تنها می توانستند پیامهای مورد نظر خود را تا سقف ۵ نفر ارسال و فوروارد کنند.

واتساپ که بدون شک نخستین و بزرگترین اپلیکیشن پیام رسان در جهان از لحاظ تعداد کاربران فعال در ماه به شمار می آید، تاکنون اقدامات متعددی را به منظور مقابله با انتشار اخبار کذب و دروغین و به وجود آمدن جریان‌های رسانه‌ای انجام داده است و با برنامه نویسی‌های جدید پلتفرم خود را به گونه ای طراحی کرده و توسعه داده تا کاربران نتوانند از قابلیت های آن سو استفاده کنند.

حالا هم اکنون گزارش‌های جدید نشان می دهد که واتساپ تصمیم گرفته قابلیت جدیدی را به پلتفرم خود اضافه کند تا به وسیله آن کاربران بتوانند متوجه شوند کدام پیام ها در واتساپ به دفعات برای مخاطبین بسیاری فوروارد شده است.

بر اساس تصویری که در وب سایت بازفید نیوز آمده است، در واتساپ یک پیام برای کاربران نمایش داده می شود که در آن به چند بار فوروارد شدن پیام مذکور اشاره خواهد شد.

البته واتس اپ در صفحه وبلاگ رسمی خود عنوان کرده است که کاربران به صورت دقیق قادر نخواهند بود که متوجه شوند پیام مربوطه چند بار برای مخاطبین متعدد ارسال شده و اطلاعات مربوط به تعداد دفعات فوروارد پیام در سرورهای شرکت به صورت محرمانه و خصوصی محفوظ باقی خواهد ماند و در اختیار همه کاربران قرار نخواهد گرفت.

سخنگوی واتس‌اپ نیز در مصاحبه و گفت‌وگو با گزارشگر این وبسایت تاکید و خاطرنشان کرد: کاربران واتس‌اپ در آخرین به روزرسانی این اپلیکیشن قادر خواهند بود پیام هایی را که بارها فوروارد شده است شناسایی کنند.

منبع: ایسنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد