مشکل امنیتی بیت کوین دو سال مخفی نگهداشته شد

به گزارش فناوری فرهنگی،  به نقل از زددی نت، آسیب پذیری یادشده INVDoS نام دارد و هکرها و مهاجمان با سوءاستفاده از آن قادر به نفوذ به گره های بیت کوین و بلاک چین های مشابه هستند.

مشکل یادشده مربوط به نرم افزار بیت کوین کور بوده و در سال ۲۰۱۸ شناسایی شده است. این نرم افزار برای برپایی زنجیره های بلاک چین به کار می رود، اما دچار مشکل امنیتی بوده است. محققان بعد از رفع آسیب پذیری این نرم افزار و عرضه وصله امنیتی برای آن از افشای جزئیات موضوع اجتناب کردند تا هکرها نتوانند از این موضوع بهره برداری کنند.

جزئیات فنی و نرم افزاری این موضوع در هفته جاری و تنها بعد از آن افشا شد که محققان مشکل مشابهی را در یک ارزرمز دیگر کشف کردند. این مشکل مربوط به نسخه ای قدیمی تر از کدهای بیت کوین بود که وصله یادشده برای آن عرضه نشده بود.

آسیب پذیری INVDoS اجرای حملات دی او اس را تسهیل کرده و اولین بار دو سال قبل توسط برایدون فولر مهندس متخصص در زمینه پروتکل های بیت کوین کشف شد. وی متوجه شد که یک مهاجم با انجام نقل و انتقالات معیوب و مشکوک بیت کوین موفق به مصرف بیش از حد و کنترل نشده منابع حافظه سرور شده و در نهایت به رایانه های زیادی آسیب زده بود.

منبع:فارس

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد