نسخه رایانه‌های شخصی بازی «خاله قزی» منتشر شد

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، خاله قزی یک بازی دوبعدی در سبک پلتفرمر (سکوبازی) است. بازی داستان روستایی را روایت می‌کند که تمام بچه‌های ساکن آن توسط نیرویی شر ناپدید شده‌اند. در این شرایط بازیکن در نقش خاله‌ قزی باید برای یافتن آن‌ها پا به سفری طولانی و پرخطر بگذارد و در این راه با حوادث و اتفاقات عجیبی روبه ‌رو شود.

خاله قزی که در میان عناوین موفق جشنواره‌های داخلی قرار داشت موفق شد غزال‌ زرین بهترین بازی ژانر سکوبازی، غزال زرین دستاورد موسیقی و غزال زرین دستاورد هنری را از پنجمین دوره جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران به خود اختصاص دهد.

پیش از این اعلام شده بود که قرار است این عنوان برای کامپیوترهای شخصی در بازارهای بین‌المللی عرضه شود؛ اتفاقی که به لطف وجود مارکت‌های دیجیتال ایرانی، ابتدا در داخل کشور رخ داد. گفتنی است استودیوی بازی‌سازی «آنو رسانه هنر»، سازنده بازی خاله قزی از عرضه بازی برای کنسول PS۴ نیز خبر داده است. براساس آنچه مصطفی کیوانیان مدیر این استودیو اعلام کرده آنو رسانه هنر موفق شده یک ناشر اسپانیایی برای عرضه جهانی بازی روی کنسول PS۴ پیدا کند. نام این ناشر هنوز اعلام نشده اما طبق اعلام آنو رسانه هنر مذاکرات بین دو شرکت قطعی شده است.

قرار است خاله قزی ابتدا در قالب نسخه‌ی دیجیتالی برای PS۴ عرضه شود و در صورت نشان دادن فروش بسیار خوب، نسخه فیزیکی بازی نیز در اختیار کاربران این کنسول قرار بگیرد.

بازی خاله قزی را می‌توانید هم‌اکنون از طریق این لینک در مارکت آریو دانلود کنید.

منبع: مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد