هواوی از دور رقابت بر سر توسعه شبکه ۵G خارج شد

به گزارش فناوری فرهنگی، بر اساس خبری که در رویترز آمده است، از آنجایی که شرکت چینی هوآوی در سال‌های اخیر به شدت از سوی دولت آمریکا و بسیاری از متحدانش برای توسعه زیرساخت های مخابراتی و شبکه ۵G تحت فشار قرار گرفته است، به نظر می رسد که بزرگترین اپراتورهای مخابراتی فعال و مستقر در سنگاپور نیز با انتخاب شرکت‌های اروپایی نوکیا و اریکسون سعی دارند توسعه و راه اندازی زیرساخت های مربوط به نسل پنجم شبکه اینترنت همراه موضوع به شبکه ۵G را به دستان هواوی نسپارند.

دولت سنگاپور پیشتر اعلام کرده بود که اپراتورهای مخابراتی در این کشور قادر خواهند بود به اختیار خود در خصوص همکاری با شرکت‌های مخابراتی خارجی تصمیم بگیرند و به توسعه برقراری و مشارکت با آنها بپردازند.

اما حالا به نظر می‌رسد که با انتخاب شرکت های نوکیا و اریکسون از توست اپراتورهای سنگاپوری، تلاش کاخ سفید برای تحریم و محدود سازی شرکت چینی هوآوی که از سوی دولت آمریکا به جاسوسی و نقض حریم خصوصی کاربران متهم شده بود، به ثمر نشسته است.

اپراتورهای سنگاپوری با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص خاطرنشان کرده اند که تاکید و تمرکز آنها بر روی امنیت سایبری مقاومت و عملکرد تجهیزات مربوط به شبکه ۵G خواهد بود و در این راستا قصد دارند برای تامین تجهیزات هسته‌ای و مرکزی و توسعه شبکه های mmWave در این کشور از تجهیزات و تکنولوژی های شرکت سوئدی اریکسون بهره ببرند.

بسیاری از کشورهای مختلف پیشتر اعلام کرده بودند که به منظور حذف نگرانی‌های امنیتی در خصوص احتمال شنود و جاسوسی توسط تجهیزات مخابراتی هوآوی در نظر دارند تنها در بخش های فرعی و غیر اساسی از فناوری های این شرکت چینی استفاده کند و سایر تجهیزات اصلی را از سایر شرکت‌های مخابراتی معتبر و مطمئن اروپایی همچون اریکسون و نوکیا تامین خواهد کرد.

هنوز هواوی در این خصوص پاسخی به پرسش از گزارشگر رویترز نداده و اظهار نظر نکرده است.

منبع:ایسنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد