هواوی در فرانسه کارخانه می سازد

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از گیزموچاینا، این اقدام در جهت برنامه های شرکت چینی برای گسترش نفوذ خود در اروپا و فراهم کردن تجهیزات شبکه ۵G دراین منطقه است.

کارشناسان معتقدند ساخت کارخانه هواوی به کاهش تنش ها با آمریکا کمک می کند. پیش از این آمریکا این شرکت را متهم کرده بود با استفاده از تجهیزات مخابراتی از کاربران خود جاسوسی می کند.

به گفته لیانگ هوا مدیر شرکت «هواوی تکنولوژیز» این شرکت ۲۰۰ میلیون یورو (معادل ۲۱۷ میلیون دلار ) برای نخستین مرحله احداث این کارخانه هزینه می کند. پیش بینی می شود کارخانه مذکور حدود ۵۰۰ شغل جدید در منطقه محل احداث ایجاد کند.

در حال حاضر توسعه شبکه ۵G برای کشورهای توسعه یافته اهمیت زیادی دارد و بسیاری از کشورها سعی دارند در توسعه زیربنای نسل پنجم اینترنت از یکدیگر سبقت بگیرند. هواوی یکی از پیشتازان حوزه شبکه ۵G به حساب می آید اما فعالیت در کشورهای غربی مانند آمریکا و چند کشور اروپایی چالش برانگیز است.

لیانگ هوا در یک کنفرانس جدید در این باره گفت: این کارخانه نه فقط برای فرانسه بلکه به تمام بازار اروپا سرویس می دهد. فعالیت های گروه ما جهانی است و به همین دلیل نیاز داریم در سطح جهانی نیز فعال باشیم.

به عبارت دیگر هرچند کارخانه جدید هواوی در فرانسه تاسیس می شود اما هدف آن دسترسی به کل بازار اروپا است. علاوه بر آن هواوی سعی دارد تاثیر بیشتری در اروپا و سراسر جهان داشته باشد.

منبع:مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد