ویتنام بدون هواوی اینترنت۵G را توسعه می دهد

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از بلومبرگ، ویتنام تصمیم دارد نخستین کشور آسیایی باشد که شبکه اینترنت۵G را بدون هواوی راه‌اندازی می کند.

«ویتال گروپ» بزرگترین کریر موبایل ویتنام است که به وزارت دفاع این کشور تعلق دارد. این شرکت از تجهیزات اریکسون در شهر هانوی و از تجهیزات نوکیا در شهر هوچی‌مین سیتی استفاده خواهدکرد.

شرکت ویتال همچنین تراشه‌های ۵G کوالکام و یک شرکت آمریکایی دیگر را استفاده خواهد کرد. البته این شرکت ویتنامی از تجهیزات شبکه۴G اریکسون و نوکیا استفاده می کند و هم اکنون مشغول توسعه تجهیزات مخصوص خود است.

مدیر ارشد اجرایی این شرکت می گوید: ما هم اکنون از تجهیزات هواوی استفاده نمی کنیم. همکاری با هواوی در حال حاضر کمی حساس است. گزارش هایی درباره عدم امنیت تجهیزات این شرکت نیز وجود دارد. بنابراین با توجه به این اطلاعات ما باید گزینه های ایمن‌تر را انتخاب کنیم، به همین دلیل با نوکیا و اریکسون از اروپا همکاری می‌کنیم.

این درحالی است که به نظر می رسد کریرهای مخابراتی کوچکتر در ویتنام نیز از هواوی رویگردان هستند. شرکت «موبی‌فون» از تجهیزات سامسونگ استفاده می کند و شرکت «ویتنام تله کام سرویس» نیز برای ارائه سرویس اینترنت۵G با نوکیا همکاری می کند.

این درحالی است که دیگر کشورهای جنوب شرقی آسیا از جمله فیلیپین، تایلند ومالزی از تجهیزات هواوی استفاده می کنند.

منبع: مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد