ویزای شینگن گران می شود

به گزارش فناوری فرهنگی، سایت اطلاعات ویزای شینگن اعلام کرد مسافرانی که به ویزای شینگن نیاز دارند، باید از ماه ژانویه ۲۰۲۰ هزینه بیشتری را برای گرفتن ویزا پرداخت کنند. هزینه ویزای شنیگن به میزان ۳۳.۳ درصد از ۶۰ یورو به ۸۰ یورو افزایش می یابد. این افزایش قیمت طبق روال هر سه سال اتفاق خواهد افتاد.

این افزایش قیمت در نشریه رسمی اتحادیه اروپا منتشر خواهد شد و شش ماه بعد، به اجرا در می آید. همچنین درخواست‌های ویزا از ۶ ماه قبل از سفر قابل ارائه خواهد بود.

این تغییرات سال گذشته توسط کمیسیون اروپا پیشنهاد شده بود.

براساس مصوبه شورای اتحادیه اروپا مقرر شد حداقل فاصله زمانی میان موعد ارائه درخواست اخذ ویزا تا زمان آغاز سفر متقاضیان به ۱۵ روز کاهش یابد همچنین حداکثر فاصله زمانی تقاضای روادید تا انجام سفر از ۳ ماه به ۶ ماه افزایش یابد.

همچنین براساس این مصوبه براساس سوابق مثبت پرونده سفرهای مسافران، امکان صدور ویزای شینگن برای دوره یک تا پنج سال وجود خواهد داشت. البته این مصوبه به کشورهای عضو پیمان شنگن این امکان را می‌دهد که در صورت مساعدت و همکاری مناسب کشورهای ثالث، در خصوص شهروندان آنها تسهیلات صدور سهل‌تر ویزای طولانی مدت‌تر و کم‌هزینه‌تر را اعمال کنند.

منبع: مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد