پرفروش‌ترین کنسول‌های بازی در جهان

به گزارش فناوری فرهنگی، تازه ترین آمارهای منتشر شده حاکی از آن است که کنسول های بازی سونی موسوم به پلی استیشن ۲ بیش از رقبای خود در بازارهای جهانی به فروش رفته و عنوان محبوب ترین و پرطرفدار ترین کنسول بازی در جهان را به خود اختصاص داده است.

کارشناسان و محققان فعال در موسسه تحقیقاتی LearnBonds به تازگی آمار فروش کنسول های بازی را تا تاریخ ۲۵ مارس ۲۰۲۰ بررسی کرده و و به این نتیجه رسیده اند که از میان ۱۰ رتبه برتر مربوط به کنسول های بازی ۵ کنسول به برند پلی استیشن سونی تعلق گرفته و این در حالی است که بعد از آن نینتندو سوئیچ، ایکس باکس مایکروسافت و سایر مدل ها و برندها نیز  در رتبه های بعدی این جدول رده بندی قرار گرفته اند.

همچنین این گزارش که در وب سایت استاتیستا نیز آمده است، نشان می دهد دهد که دو کنسول بازی سونی پلی استیشن ۲ و پلی استیشن ۴ بیشترین میزان فروش خود را در بازارهای اروپایی و سپس آمریکا کسب کرده است.

PS۲ در اروپا و آمریکا به ترتیب ۵۵.۲۸ و ۵۳.۶۵ میلیون دستگاه فروخته شده و PS۴ نیز در این دو بازار به ترتیب ۴۵.۱۲ و ۳۶.۳۴ میلیون دستگاه فروخته است.

همچنین به نظر می رسد کنسول ایکس باکس ۳۶۰ مایکروسافت از پلی استیشن ۳ فروش پایین تری را داشته است.

فهرست رده بندی زیر به ترتیب پرفروش ترین کنسول های بازی در تاریخ را از نگاه کارشناسان موسسه LearnBonds بر اساس میزان فروش آنها در بازارهای جهانی نشان می دهد:

۱. پلی استیشن ۲

۱۵۷.۶۸ میلیون دستگاه

۲. نینتندو دی اس

۱۵۴.۹ میلیون دستگاه

۳. گیم بوی: ۱۱۸.۶۹ میلیون دستگاه

۴. پلی استیشن ۴

۱۰۹.۸۶ میلیون دستگاه

۵. پلی استیشن

۱۰۲.۵ میلیون دستگاه

۶. وی (Wii)

۱۰۱.۶۴ میلیون دستگاه

۷. پلی استیشن ۳

۸۷.۴۱ میلیون دستگاه

۸. ایکس باکس ۳۶۰

۸۵.۸ میلیون دستگاه

۹. گیم بوی ادونس(Game Boy Advance)

۸۱.۵۱ میلیون دستگاه

۱۰. پلی استیشن پرتابل

۸۱.۰۹ میلیون دستگاه

منبع: ایسنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد