پشتیبانی هوشمندانه در تولید محتوا در فضای مجازی ضروری است

به گزارش فناوری فرهنگی، هفتمین جلسه از سلسله نشست‌های «دفاع همچنان باقی است» با موضوع تشکیلات و رسانه‌های انقلابی عصر یکشنبه با حضور حسین عرب اسدی، استاد کار تشکیلاتی و عضو کارگروه مدیریت راهبردی فرهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به همت بسیج رسانه استان قزوین ویژه اصحاب رسانه و فعالان مجازی در سپاه قزوین برگزار شد.

حسین عرب اسدی در این نشست اظهار داشت: دشمن به دنبال ایجاد سلطه در همه عرصه هاست که در این میان نقش رزمندگان و جهادگران عرصه جنگ نرم نباید فراموش شود و جهادگران لازم است با داشتن بصیرت اهداف دشمن را شناخته و برای مقابله با آن اقدام کنند.

وی افزود: مجاهدان عرصه جنگ نرم و جهادگران باید متوجه باشند دشمن اذهان و باورهای افراد را مورد هدف قرار می‌دهد و برای رسیدن به هدف اتاق فکر راه انداخته‌اند تا ذهن مردم جامعه را درگیر کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) ادامه داد: دشمن در رسیدن به اهداف خود تلاش می‌کند تا قدرت تخیل و ذهن انسان را کاهش دهد و ذهن مردم را درگیر کند تا بتواند به آنچه پی شبینی کرده برسد.

اسدی بیان کرد: تغییر ذهنیت محل آغاز جنگ نرم است و در این جنگ کار به جایی می‌رسد که مسائل ناصحیح به گونه‌ای درست تلقی می‌شود و سخن درست برای افراد، نادرست تصور می‌شود که این موضوع در جنگ صفین نیز تجربه شده است.

وی تصریح کرد: غرب با ابزارهای مختلفی توانسته قوه تخیل فرد و انسان را به چالش بکشد که یکی از این ابزارها، استفاده از تصویرسازی و ساخت انیمیشن است چراکه در ذهن انسان مکانیزم تصویرسازی رخ می‌دهد و مکانیزم پردازش تصاویر ذهنی هر تیپ شخصیتی متناسب با تیپ شخصیتی خود اوست.

عضو کارگروه مدیریت راهبردی فرهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به دیدگاه مردم نسبت به رسانه‌های انقلابی عنوان کرد: باید با فعالیت جادی در عرصه رسانه به جنک دشمن رفت و آنها را شکست داد.

اسدی بیان کرد: باید در فضای مجازی حضور مؤثر داشت و با تولید محتوای مناسب برای اقدام هوشمندانه وارد عمل شد و از فضای حقیقی استفاده کرد.

وی اظهار داشت: نداشتن تولید محتوای مناسب از آفات عرصه فضای مجازی است و باید این خلأ توسط نیروئهای انقلابی و با بصریت جبران شود.

اسدی بر پشتیبانی هوشمندانه در تولید محتوا تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه افراد دارای توانمندی‌های متفاوتی هستند می‌توان از یگان رزمی برای تقسیم هوشمندانه بهره مند شد.

منبع: مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد