کاربران اینترنت در ایران ۱۸۷ برابر شد!

به گزارش فناوری فرهنگی،پایگاه بررسی جهانی وضعیت اینترنت اخیرا آمار مربوط به ضریب نفوذ و تعداد مشترکان کشورهای جهان را منتشر کرده است که بر این اساس آسیا با در اختیار داشتن 48.2 درصد از کل کاربران اینترنتی دنیا مقام نخست را در میان قاره‌ها کسب کرده است.

اروپا با 18 درصد و آمریکای لاتین هم با 10.2 درصد از کل کاربران دنیا در رده‌های بعدی ایستاده‌اند؛ خاورمیانه هم با در اختیار داشتن 3.7 درصد از کاربران اینترنت دنیا بعد از آفریقا و آمریکای شمالی جای داده شده است.

براساس گزارش این مرکز، آسیا یک میلیارد و 622 میلیون کاربر ایترنت دارد و از این جهت در صدر جدول قرار گرفته است و بعد از آن اروپا با 604 میلیون مشترک اینترنت قرار دارد.

تعداد کاربران اینترنت خاورمیانه تا نوامبر 2015 حدود 123 میلیون گزارش شده و مجموع کاربران اینترنت دنیا روی عدد سه میلیارد و 366 میلیون ایستاده است.

آمار مربوط به بخش خاورمیانه نشان می‌دهد ایران از منظر تعداد کاربران اینترنت رتبه نخست را با رقمی بالغ بر 46 میلیون دارد و بعد از آن عربستان سعودی با 18 میلیون کاربر اینترنت است.

عراق، امارت متحده عربی و سوریه نیز هر کدام به ترتیب با حدود 11، 9 و 6 میلیون کاربر اینترنت، در رده‌های سوم تا پنجم قرار گرفته‌اند.

در این گزارش جمعیت ایران 81 میلیون و 824 هزار و 270 نفر در نظر گرفته شده که با 46 میلیون و 800 هزار نفر کاربر اینترنت، ضریب نفوذ 57.2 درصدی دارد.

ایران همچنین 38 درصد از تعداد کل کاربران اینترنت در خاورمیانه را تا این تاریخ داشته است.

منبع: جهان نیوز

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد