کاربران وی چت هدف دولت آمریکا قرار نمی‌گیرند

به گزارش فناوری فرهنگی،  طبق فرمان اجرایی رییس جمهور آمریکا، استفاده از اپلیکیشن وی چت برای انجام برخی از مبادلات ممنوع خواهد بود. طبق اظهارات دولت آمریکا در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو، وزارت بازرگانی آمریکا قصد دارد تا ۲۰ سپتامبر مشخص کند کدام مبادلات ممنوع می شوند اما قصد ندارد مبادلات مربوط را به شکلی تعریف کند که مسئولیت مجرمانه یا قانونی را متوجه کاربران پیام رسان وی چت سازد.

اتحاد کاربران وی چت آمریکا به دنبال صدور قرار منع علیه فرمان ترامپ از سوی دادگاه است و جلسه بررسی این درخواست روز پنج شنبه تشکیل می شود.

سه شنبه هفته جاری یک قاضی با درخواست یک کارمند تیک تاک برای توقف موقتی فرمان ترامپ مخالفت و اعلام کرد چنین درخواستی زودهنگام است و آمریکا اعلام کرده که فرمان مذکور در پرداخت حقوق و کار در تیک تاک تداخلی ایجاد نمی کند.

به گفته گروه کاربران وی چت، فرمان ششم اوت ترامپ کانال اصلی و انحصاری که بسیاری از ساکنان آمریکا برای ارتباط با خانواده و دوستانشان در چین و آمریکا در اختیار دارند را قطع خواهد کرد. از وی چت برای اداره کسب و کارها و سازمانهای غیرانتفاعی، آداب مذهبی و همچنین به عنوان منبع اخبار استفاده می شود. این گروه مدعی است این پیام رسان بخش یکپارچه ای از زندگی چینی ها و آمریکاییهای چینی تبار است و ممنوعیت آن برای برخی از کاربران مانند از دست دادن عضوی از بدن است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، رییس جمهور آمریکا ماه میلادی گذشته با امضای دو فرمان جداگانه، مبادله با اپلیکیشنهای چینی تیک تاک و وی چت را برای شهروندان آمریکایی ممنوع کرد و آنها را تهدیدی برای امنیت ملی خواند. دونالد ترامپ بعدا اعلام کرد به دنبال اقدام مشابه علیه سایر شرکتهای چینی است. فرمان مذکور احتمالا پیامدهای بسیار گسترده تری نسبت به ممنوعیتهای وضع شده علیه هواوی خواهد داشت و باعث آسیب دیدن لینکهای ارتباطی میان مردم دو اقتصاد بزرگ جهان می شود. آمریکا مدعی است اپلیکیشنهای چینی به جمع آوری اطلاعات شهروندان آمریکایی می پردازند و یک ریسک امنیت ملی محسوب می شوند.

منبع:ایسنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد