کارمندان مایکروسافت مخالف خرید تیک تاک

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از اسپوتنیک نیوز، طبق دستور اجرایی دونالد ترامپ، چنانچه فرایند ادغام تیک تاک در یک شرکت آمریکایی تا ۱۵ سپتامبر تکمیل نشود، این اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئو در آمریکا ممنوع خواهد شد. این درحالی است که مایکروسافت قصد خود برای خرید تیک تاک را اعلام کرده است.

اما با توجه به پیام هاییکه میان کارمندان مایکروسافت رد و بدل شده، به نظر می رسد آنها چندان تمایلی ندارند کارفرمایشان تیک تاک را از شرکت «بایت دنس» بخرد.

آنها در شبکه اجتماعی شرکتی مایکروسافت به نام «یامر»(Yammer) به طور واضح احساسشان درباره این معامله را نوشته اند.کارمندان مایکروسافت معتقدند مذاکرات برای خرید تیک تاک از لحاظ اخلاقی درست نیست.

یکی از کاربران «یامر» در این باره نوشت: از زمانیکه ساتیانادلا به عنوان مدیر ارشد اجرایی انتخاب شده، از کارکردن در این شرکت احساس غرور می کردم. اما این نخستین باری است درباره اینکه کار درستی انجام می دهیم، مردد هستم.

کاربر دیگری نیز مذاکرات خرید تیک تاک را از جهات مختلف بررسی کرده بود. او در شبکه اجتماعی یامر نوشته بود: اینکه مایکروسافت در این شرایط وارد عمل شده، غیر قابل تصور است.

وب سایت خبری بیزینس اینسایدر نیز در همین زمینه تحقیق جداگانه ای در یامر انجام داد. به نوشته وب سایت پاسخ ۶۳ درصد کارمندان مایکروسافت به سوال درباره خرید تیک تاک «خیر» بوده است. همچنین حدود ۱۹ درصد از ۲۵۰ کارمند شرکت کننده در این نظرسنجی درباره خرید تیک تاک مردد بوده اند. در این میان فقط ۱۸ درصد از کارمندان موافق عملیات ادغام شرکت بوده اند.

منبع:مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد