کارکنان مایکروسافت تا اوایل سال ۲۰۲۱ دورکار می‌مانند

به گزارش فناوری فرهنگی، شیوع ویروس کرونا باعث شده بسیاری از کارکنان در سراسر جهان دورکار شوند و مایکروسافت تا ۱ اسفند ۹۹ دفاتر خود را به صورت کامل در آمریکا بازگشایی نخواهد کرد.

این غول نرم افزاری در حال حاضر برنامه «محل کار هیبریدی» را دنبال می‌کند و چندین مرحله برای بازگشایی کامل دفاتر خود در نظر گرفته است. این برنامه شامل ۶ مرحله می‌شود که در نهایت کارکنان می‌توانند به صورت عادی در محل کار خود حضور پیدا کنند و تا زمانی که تمام مراحل آن انجام نشود، تمام دفاتر به صورت کامل بازگشایی نخواهند شد.

زمانی دفاتر مایکروسافت شروع به فعالیت عادی می‌کنند که اکثر محدودیت‌های مربوط به شیوع ویروس کرونا برداشته شوند و مقامات بهداشتی بازگشت عادی کارکنان به دفاتر را ایمن اعلام کنند. برنامه ۶ مرحله‌ای این شرکت به شرح زیر است:

  • مرحله اول: تعطیلی دفاتر
  • مرحله دوم: کار اجباری از خانه
  • مرحله سوم: تشویق کار از خانه
  • مرحله چهارم: بازگشایی محدود
  • مرحله پنجم: بازگشایی با محدودیت‌ها
  • مرحله ششم: بازگشایی کامل
مایکروسافت

مدیر بخش استراتژی مایکروسافت، «کورت دلبن» در یادداشتی عنوان کرده:

«در ایالات متحده آمریکا زودترین تاریخ برای انجام مرحله ششم از برنامه، ۱ اسفند ۹۹ است. هدف ما برای مرحله ۶، بازگشت تمام فعالیت‌ها به حالت عادی و آمادگی برای انجام مراحل اولیه در صورت شیوع دوباره ویروس است.»

مایکروسافت تقریبا چهار ماه پیش امکان دورکاری را برای کارکنان خود فراهم کرد و پس از مدتی با شیوع ویروس کرونا در سیاتل، این دورکاری اجباری شد. در حال حاضر این کمپانی در مرحله دوم برنامه خود قرار دارد که همان دورکاری اجباری می‌شود.

مایکروسافت تنها شرکتی نیست که مدت زمان دورکاری کارکنان خود را افزایش داده و گوگل نیز امکان دورکاری کارمندان خود را تا اواسط سال آینده میلادی فراهم کرده است. کارکنان فیسبوک تا اواخر سال جاری میلادی و کارمندان آمازون نیز تا ژانویه ۲۰۲۱ می‌توانند دورکاری کنند.

منبع:دیجیاتو

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد