«گردونه‌های تصویر» کانون پرورش فکری باز تولید می‌شود

به گزارش فناوری فرهنگی، دو سرگرمی جذاب «گردونه تصویر» با همکاری شرکت میلاد قائم ابتکار با شمارگان ۱۰ هزار عدد از هر کدام تجدید تولید خواهد شد.

گردونه تصویر برای اولین بار در سال ۱۳۶۴ با طراحی زنده‌یاد وجیه‌الله فرد مقدم استاد انیمیشن ایران و نظارت هنری زنده‌یاد مرتضی ممیز استاد بزرگ گرافیک ایران، در ابعادی بزرگ ارائه و تاکنون طی چند دوره، تعداد ۱۲۲ هزار و ۹۷۵ عدد از این محصول به بازار عرضه شده است.

این سرگرمی اساس کار نقاشی متحرک را به کودکان می‌آموزد. کودکان و نوجوانان می‌توانند به غیر از نقاشی‌های ارائه شده نقاشی بکشند و در گردونه قرار دهند و آن‌ها را به حرکت درآورند.

در ادامه «گردونه تصویر ۲» با ایجاد تغییراتی در نمونه نخست در ابعادی کوچک‌تر و با اضافه شدن آینه در داخل گردونه (پراکسینو اسکوپ) در سال ۱۳۸۰ تولید و تاکنون ۱۵ هزار عدد از این سرگرمی به مخاطبان ارائه شده است.

این محصولات برای گروه سنی بالای ۱۰ سال است و در تجدید تولید این سرگرمی‌ها برخی از تصاویر بر اساس فیلم‌های پویانمایی جدید کانون طراحی شده است.

با توجه به سیاست‌های حمایتی اداره کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری، از ابتدای سال ۱۳۹۸ علاوه تولید سرگرمی‌های جدید، برخی از سرگرمی‌های قدیمی کانون نیز باز تولید شده است.

منبع:مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد