گره گشایی از مشکلات میان شرکت‌های دانش‌بنیان با سایر نهاد‌ها

به گزارش فناوری فرهنگی، محمد حسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ابلاغیه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خلاق و خدماتی گفت: یکی از برنامه هایی که در این ابلاغیه اجرایی می‌شود کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان فرهنگی و خدماتی در راستای تعامل با دیگر سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌ها است.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه حمایت از شرکت های دانش‌بنیان خلاق در دستور کار است اظهار کرد: از تمام شرکت‌های خلاق حمایت خواهیم کرد و البته این درست است که حمایت از شرکت‌ها و ایجاد ساختار مناسب برای تعامل آنها با دیگر نهادهای کشور در دستور کار است اما باید توجه داشت که بدون چارچوب خاص نمی‌توان از شرکت‌ها حمایت کرد.

وی ادامه داد: برای مثال گاهی اوقات شرکتی تسهیلاتی را دریافت می‌کند و وظیفه دارد که در طول شش ماه تسهیلات را بازگرداند اما گاهی اوقات اتفاق می‌افتد این شرکت پس از گذشت 2 سال هنوز به تعهدات خود عمل نکرده است و در این زمان علی رغم برنامه حمایتی نمی‌توان از آن شرکت حمایت کرد زیرا کار درست و منطقی انجام نگرفته است .
از باب مراعات با شرکت های دانش بنیان رفتار نمی‌کنیم

سجادی نیری با اشاره به اینکه هدف حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است، بیان کرد: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا از مجموعه بخش خصوصی یعنی همان شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کنیم و کمک به شرکت‌ خلاق فرهنگی در ستاد نرم و هویت‌‌ساز معاونت علمی و فناوری در دستور کار است.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص تعامل معاونت علمی و فناوری و دیگر سازمان‌های کشور گفت: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا گرهی که میان شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر نهادها و بخش‌های کشور است را باز کنیم.

وی یادآور شد: در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان باید به این نکته توجه داشت که ما کار را از باب مراعات جلو نمی‌بریم اما به شرکت‌های دانش‌بنیان این قول را می‌دهیم که سیاست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این است که تا حد توان مشکل شرکت‌ها را برطرف کند و موانع بر سر آنها را بردارد.

منبع: ایران اکونومیست

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد