۵ راه‌حل ساده برای دوری از شبکه‌های اجتماعی در ایام امتحانات!

به گزارش فناوری فرهنگی،این روزها دانشجویان و دانش آموزان مهم‌ترین و سرنوشت‌ سازترین روزهای خود را سپری می‌کنند و مشغول امتحانات پایانی خود هستند، امتحاناتی که سرنوشت یک سال تحصیلی و یا یک‌ترم را تعیین می‌کند و بدون شک همه دوست دارند که در این امتحانات بهترین نتیجه را بگیرند. بااین‌حال شبکه‌های اجتماعی به بزرگ‌ترین مشکل محصلان تبدیل‌شده است. بسیاری از محصلان از این مسئله که نمی‌توانند شبکه‌های اجتماعی را کنار گذاشته و به‌طور کامل بر روی دروس خود تمرکز کنند، گلایه دارند اما در ادامه چند روش ساده را به شما پیشنهاد می‌کنیم که به کمک آن‌ها می‌توانید این مشکل را حل کنید. هرچند شاید روش‌هایی که در ادامه می‌خوانید چندان عجیب‌وغریب و پیچیده نباشند اما می‌توانید با عمل کردن به آن‌ها تمام تمرکز خود را در این روزها بر روی درس و امتحان بگذارید:

تلفن هوشمند خود را از دسترس دور کنید

شاید یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌حل‌هایی که به شما در دوری از شبکه‌های اجتماعی و تمرکز بیشتر بر درس‌هایتان کمک می‌کند، این است که تلفن هوشمند و یا تبلت خود را تا زمان به اتمام رسیدن امتحانات از دسترس‌تان خارج کنید. برای این کار می‌توانید سیم‌کارت خود را درون تلفنی قدیمی بگذارید؛ احتمالا همه ما در خانه حداقل یک موبایل داریم که تنها می‌توان با آن صحبت کرد و یا پیامک داد، بنابراین قید تلفن هوشمند دوست‌داشتنی خود را بزنید و مدتی به عصر نوکیا ۱۱۰۰ مهاجرت کنید. اگر دوری از تلفن هوشمندتان برای شما سخت است و نمی‌توانید بر وسوسه استفاده از آن غلبه کنید می‌توانید تلفن هوشمندتان را مدتی به یکی از اعضای خانواده و یا دوستان خود بسپارید. برای به خطر نیفتادن حریم شخصی‌تان نیز اطلاعات خود را بر روی کارت حافظه ذخیره کرده و آن را نزد خود نگه‌دارید.

smartphone-apps

اتصالات اینترنت را قطع کنید

یکی از روش‌هایی که بسیاری از افراد در زمان‌های مختلف و به‌خصوص ایام امتحانات در پیش می‌گیرند، محدود کردن اینترنت است. زمانی که درس می‌خوانید می‌توانید مودم خود را خاموش‌کنید و یا اینترنت موبایل خود را قطع کنید.

با دوستان خود رقابت کنید

چالش جدیدی راه‌اندازی کنید و در آن با دوستان خود قرار بگذارید که تا پایان زمانی مقرر به شبکه‌های اجتماعی سر نمی‌زنید و آنلاین نمی‌شوید. می‌توانید با دوستان خود تنبیه و تشویق تعیین کنید و با آن‌ها رقابت کنید.

زمان‌تان را مدیریت کنید

اگر به برنامه‌ریزی پایبند هستید، بهترین روش برای دوری از شبکه‌های اجتماعی و غلبه بر اعتیاد مجازی مدیریت زمان است. برای تمام‌کارهای خود زمان تعیین کنید و ملزم شوید که بیش از نیم ساعت در روز در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها پرسه نمی‌زنید. بدین‌صورت زمان بیشتری برای مرور درس‌های‌تان خواهید داشت.

child-stressed-at-exams-e1463199444432

در دسترس نباشید!

تمام شبکه‌های اجتماعی گزینه کاربردی بانام log out دارند که در این مدت به‌شدت به کارتان می‌آید! نام کاربری و رمز عبور شبکه‌های اجتماعی خود را یادداشت نموده و از شبکه‌های اجتماعی خارج شوید. نگران دنبال کنندگان خود نباشید، در این مدت می‌توانید عیار آن‌ها و وفاداری‌شان را محک بزنید. دوستان‌تان نیز اگر با شما کاری داشتند با شما تماس گرفته و یا به شما پیامک می‌زنند. علاوه بر خارج شدن از برنامه‌های پیام‌رسان و اپلیکیشن‌ها حتی می‌توانید تا مدتی آن‌ها را از گوشی خود پاک‌کنید تا خیالتان از این بابت کاملا راحت باشد.

logout-button

تمام راه‌حل‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم پیشنهاد‌هایی هستند که می‌توانید در ایام امتحانات از آن‌ها برای دوری از مهم‌ترین عامل افت تحصیلی‌تان یعنی شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها استفاده کنید.

 شاید شما نیز تجربه‌ای در این زمینه داشته باشید، پس ما را در آن شریک کنید؛ راه‌حل شما برای دوری از شبکه‌های اجتماعی در ایام امتحانات چیست؟

منبع: آی تی رسان

کانال

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد