پیش بینی چرخش اقتصاد دنیا از دلار به سمت”بیت‌کوین”

به گزارش فناوری فرهنگی، “بیت‌کوین” نوعی پول دیجیتال بدون پشتوانه دولتی است که در مدت کوتاهی مورد استقبال اقتصادهای بزرگ دنیا از جمله آمریکا و چین قرار گرفت و به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود در آینده جایگزین دلار شود.

ساکسوبانک (saxobank) گزارشی را در این مورد منتشر کرده و در آن جایگزینی دلار با بیت‌کوین در دوران ریاست جمهوری “دونالد ترامپ” پیش‌بینی شده است.

ساکسوبانک (saxobank) بانک بین المللی سرمایه‌گذاری الکترونیکی مستقر در کشور دانمارک است.

پیش بینی چرخش اقتصاد دنیا از دلار به سمت

این مؤسسه پیش‌بینی کرده ارزش یک بیت‌کوین در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ به مقدار 3 برابر یعنی به 2100 دلار آمریکا افزایش یابد.

ساکسو در گزارشی تحت عنوان “پیش‌بینی‌های قطعی برای سال 2017” از احتمال افزایش هزینه‌های دولت آمریکا در دوران ترامپ سخن گفته و نتیجه می‌گیرد این افزایش هزینه کسری بودجه آمریکا را از مبلغ 600 میلیارد دلار فعلی به مبلغ 1.2 تا 1.8 تریلیون دلار افزایش خواهد داد.

این امر منجر به افزایش زیاد و سریع رشد اقتصادی و تورم خواهد شد و “شورای فدرال رزرو” (بانک مرکزی آمریکا) را مجبور خواهد ساخت نرخ سود بانکی در این کشور را  با سرعت بیشتری افزایش دهد. همین امر به افزایش شدید ارزش دلار منجر خواهد شد.

به گزارش ساکسو بانک افزایش ارزش دلار بازارهای نوپا و جدید مانند بازار چین را تحت تاثیر قرار خواهد داد و آنها را به جستجوی جایگزینی برای واحدهای پولی غیرمبتنی بر دلار مجبور خواهد کرد.

بانک دانمارکی از تأثیر این رویدادها بر افزایش استقبال از پول‌های دیجیتالی رمزدار خبر داد و نوشت: با توجه به استقبال کشورهایی مانند چین و روسیه از واحد پول بیت‌کوین پیش‌بینی می‌شود که این واحد پول در دوران ترامپ شاهد رشد چند برابری باشد و به ارزش 2100 دلار برسد.

این در حالی است که ارزش کنونی بیت‌کوین 900 دلار است.

بیت‌کوین در ابتدای سال 2016 تنها 400 دلار ارزش داشت اما تا پایان هفته اول سال 2017 به ارزش 900 دلار رسید.

با توجه به تمایل سرمایه‌گذاران چینی برای افزایش درآمد خود این موضوع می‌تواند به افزایش بیشتر ارزش بیتکوین منجر شود. هم اکنون 90 درصد بیتکوین مورد معامله در بازارهای ارزی در چین صورت می‌گیرد.

بیت‌کوین نوعی پول بدون پشتوانه حکومت است. پول بودن بیت‌کوین منوط به پذیرش جایگاه حقوقی آن از سوی دولت‌هاست اما تا کنون هیچ دولتی بیتکوین را به رسمیت نشناخته است و دولت‌های ایالات متحده آمریکا، آلمان و چین بر کالا بودن بیتکوین تأکید دارند.

از لحاظ فنی بیت کوین یک پول دیجیتال و سیستم پرداخت با کارکردهایی مشابه «پول بی پشتوانه» است که به کاربران امکان می‌دهد بدون هیچ واسطه‌ای انتقال پول غیرقابل بازگشت انجام دهند. بیت کوین یک پول مجازی است.

اینکه چه کسی بیت‌کوین را برای نخستین بار ابداع کرد و آن را مورد استفاده قرار داد معلوم نیست اما در دسامبر ۲۰۱۵ تحقیقات مشترک توسط ” وایرد” و “گیزمودو” برای کشف این امر انجام و اعلام شد که ممکن است “کریگ رایت ” مهندس کامپیوتر و بازرگان استرالیایی، مخترع واقعی بیت‌کوین باشد.

منبع: عصرایران

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد