کدام آثار انیمیشنی همواره در ذهن مخاطبان باقی مانده‌اند؟

به گزارش فناوری فرهنگی، آثار انیمیشن از همان ابتدا که بر روی پرده های سینما نقش بستند در بین مخاطبان جای خود را باز کردند. اینگونه آثار نه تنها برای کودکان و نوجوانان جالب و ویژه بوده است بلکه برای بزرگسالان نیز جذاب و گیرا بوده است. داستان های روان و جلوه های ویژه ای که همواره مخاطبان را به سمت خود جلب کرده است از نقاط قوت این گونه آثار بوده است. بسیاری از آثار انیمیشنی جهان در ذهن مخاطبان باقی مانده اند به گونه ای که هر بار با شنیدن نام انیمیشن به یاد این آثار می افتند. البته این آثار فقط در بین مخاطبان سینما محبوب نیستند بلکه همواره در جشنواره های تخصصی و در بین منتقدان نیز مورد توجه واقع شده اند و بسیاری از این آثار در بین آثار سینمایی برتر تاریخ سینما قرار گرفته اند.

در زیر نگاهی به برترین آثار انیمیشنی جهان داریم که علاوه بر جلب نظر مخاطبان توانسته اند نظر منتقدان و سایت های تخصصی سینمایی را نیز به خود جلب کنند.

1- شیر شاه

داستان اصلی شیر شاه برگرفته از داستان های شکسپیر و حضرت یوسف(ع) و موسی(ع) در انجیل است. این اثر در سال 1994 ساخته شد. موسیقی متن این کار را برترین سازندگان موسیقی جهان ساختند و اثری که ساخته شد تحسین تمامی اهل هنر و سینما را براگیخت.

2- وال ای

کدام آثار انیمیشنی همواره در ذهن مخاطبان باقی مانده اند؟

اثری علمی تخیلی که آینده زمین را به تصویر می کشد. این انیمیشن ساخته کارگردان معروفی است که بیشتر آثار شاخص پویانمایی جهان را ساخته است. اندرو اسنتون کارگردان این اثر برای کمپانی پیکسار فیلمسازی می کند و این اثر بسیار مورد توجه علاقه مندان هنر قرار گرفت به صورتی که کریستوفر نولان کارگردان برجسته بریتانیایی فیلم میان ستاره ای را از این اثر الهام گرفته است.

3- چگونه اژدهای خود را آموزش دهیم

کدام آثار انیمیشنی همواره در ذهن مخاطبان باقی مانده اند؟

داستان این فیلم که بر اساس رمانی از کرسیدا کوول به همین نام نوشته شده است، دربارهٔ یک وایکینگ جوان به نام «هیکاپ» است که به جای جنگیدن با اژدها، تصمیم می گیرد آنها را تربیت کند. بودجه این اثر پویانمایی بیش از 160 میلیون دلار بود ولی توانست در گیشه به موفقیت برسد و سود زیادی را به دست آورد. تصاویر زیبا، هیجان زیاد و صداگذاری بازیگران سرشناس از جمله علل موفقیت این انیمیشن هستند.

4- به دنبال نمو

کدام آثار انیمیشنی همواره در ذهن مخاطبان باقی مانده اند؟

این اثر یکی از پرفروش ترین آثار سینمایی جهان است و همواره به عنوان یکی از ده اثر برتر سینمایی در سبک پویانمایی است. کمپانی پیکسار و دیزنی تهیه کنندگان این اثر هستند. کارگردانی این اثر را نیز اندرو استنتون بر عهده داشته بود و توانست جایزه اسکار بهترین پویانمایی سال 2003 را به دست آورد.

5- داستان اسباب بازی ها

کدام آثار انیمیشنی همواره در ذهن مخاطبان باقی مانده اند؟

کلانتر وودی با صداگذاری تام هنکس یکی از محبوب ترین شخصیت های آثار سینمایی است. کارگردانی داستان اسباب بازی ها را جان لستر بر عهده داشت و اولین قسمت آن در سال 1995 ساخته شد که از نگاه انجمن منتقدان آمریکا یکی از ده اثر برتر سینمایی پویا نمایی است. این اثر آن قدر جذاب بود که بعد از 14 سال وقتی دوباره به اکران عمومی درآمد باز هم مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

6- عصر یخبندان

کدام آثار انیمیشنی همواره در ذهن مخاطبان باقی مانده اند؟

انیمیشن پنج قسمتی عصر یخبندان محصول کمپانی فاکس قرن بیست و یکم است. هنگامی که در سال 2002 اولین قسمت این انیمیشن به اکران درآمد مورد استقبال گسترده مخاطبان و هنر دوستان قرار گرفت به همین دلیل است که این انیمیشن تا قسمت پنجم پیش رفته است.

7- موش سرآشپز

کدام آثار انیمیشنی همواره در ذهن مخاطبان باقی مانده اند؟

اثری که همه جوایز ممکن که یک انیمیشن می توانست به دست آورد را از آن خود کرد از جمله اسکار و گلدن گلاب. این اثر پویانمایی روایتگر ماجراهای یک موش سرآشپز در یکی از رستوران های بزرگ پاریس است. کارگردان این اثر برد برد است و توانست با فروش بالای 620 ملیون دلاری توانست یکی از پرفروش ترین آثار پویانمایی جهان شد.

8- شاهزاده مونونوکه

کدام آثار انیمیشنی همواره در ذهن مخاطبان باقی مانده اند؟

انیمیشنی ژاپنی که تحسین همه اهالی هنر را برانگیخت و به یک موفقیت تجاری بزرگ دست یافت و همچنین جوایز متعددی را ربود. این اثر روایتی حادثه ای و مهیج از یک افسانه قدیمی به کارگردانی هایائو میازاکی است.

علاوه بر آثاری که ذکر شد بسیاری دیگر از آثار انیمیشنی جهان در ذهن مخاطبانشان باقی مانده اند و توانسته اند به موفقیت های چشمگیری چه در عرصه هنری و چه در عرصه تجاری به دست آورند از جمله این آثار می توان به دیو و دلبر، پینوکیو، پاندای کونگ فوکار، بالا، شرکت هیولاها، سیندرلا، تارزان و … اشاره کرد.

منبع: نسیم آنلاین

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد