همایش “مد و لباس ایرانی اسلامی” در رشت گشایش یافت

به گزارش فناوری فرهنگی، سومین همایش استانی مد و لباس ایرانی اسلامی گیلان با رویکرد طراحی پوشاک اجتماعی و مشاغل، امروز در سالن اجتماعات دکتر رحمدل مجتمع خاتم الانبیاء (ص) رشت افتتاح شد.

معاون هنری و سینمایی ارشاد استان گیلان در این همایش ضمن بررسی علل ناتوانی در راستای بومی‌سازی صنعت پوشاک در ایران اظهار داشت: در حال حاضر ما تنها منتظر هستیم تا کشورهای خارجی مد را طراحی و نوع لباس پوشیدن ما را تعیین کنند.

سید امیر مصباح با بیان اینکه اداره ارشاد گیلان به‌دنبال حمایت از جوانان فعال در زمینه طراحی لباس و مد است گفت: باید تلاش کنیم تا میان سنت‌های ایرانی اسلامی و همچنین وجود جذابیت‌های بصری در صنعت پوشاک ارتباط برقرار کنیم.

وی با تاکید بر لزوم عبور از جشنواره و واردن شدن در میدان عمل خاطرنشان کرد: تمام طراحان، هنرمندان و فعالان صنعت پوشاک باید تلاش کنند تا پوشاک ایرانس اسلامی را وارد سبد خرید خانوارهای ایرانی کنند.

دبیر برگزاری سومین همایش استانی مد و لباس ایرانی اسلامی گیلان نیز در افتتاحیه‌ این همایش با بیان اینکه امروز صنعت مد و پوشاک به‌طور علمی در حال ترویج است افزود: متاسفانه تعالیم آکادمیک ارائه شده در حوزه مد و لباس با تعالیم فرهنگی و دینی ما فاصله دارد.

عبدالرضا اصغرتاش با اعلام اینکه کارگروه مد استان گیلان به ریاست مدیرکل رشاد استان گیلان آغاز به کار کرده است اظهار داشت: سومین همایش استانی مد و لباس ایرانی اسلامی گیلان با رویکرد پوشاک اجتماعی و مشاغل برگزار می‌شود.

وی با اعلام اینکه شرکت کنندگان این جشنواره می‌بایست تا اول بهمن ماه 5 اثر را طراحی و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند اظهار داشت: پس از داوری آثار، نفرات اول تا سوم هر بخش معرفی می‌شوند.

دبیر برگزاری سومین همایش استانی مد و لباس ایرانی اسلامی گیلان با اشاره به بخش ویژه سومین همایش استانی مد و لباس گیلان اعلام کرد: در بخش ویژه این همایش، شرکت‌کنندگان می‌بایست پوشاکی را با الگوگیری از المان‌های استان گیلان طراحی کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون 53 نفر از طریق کارگروه مد استان جهت دریافت تسهیلات راه اندازی تولیدی‌های پوشاک معرفی شده‌اند افزود: تاکنون در مجموع 250 میلیون تومان تسهیلات تولید پوشاک با بازپرداخت بلندمدت پرداخت شده است.

به گزارش تسنیم در پایان این مراسم و با حضور حسن‌پور رئیس اداره ارشاد شهرستان رشت از پوستر سومین جشنوار استانی مد و لباس ایرانی اسلامی گیلان رونمایی شد.

منبع: تسنیم

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد