آغاز تحقیقات چین روی نسل ششم اینترنت

به گزارش فناوری فرهنگی، در حاشیه اجلاس سالانه کنگره ملی خلق چین، برای نخستین بار «میایو وی» وزیر صنعت و فن آوری اطلاع رسانی چین این موضوع را برای رسانه ها طرح کرد.

وی گفت: تحقیقات روی فناوری نسل ششم با مفهوم اینترنت کاملا پیوند خورده است و افزود فناوری نسل ششم برای بخش خدمات بسیار کلیدی محسوب می شود.

«میایو وی» افزود: خودروهای هوشمند و بدون سرنشین و بسیاری از فناوری های پیشرفته دیگر نه فقط به سنسورهای حساس نیاز دارند بلکه باید بین آنها، خودروهای دیگر و جاده نیز ارتباط لازم برقرار باشد برای همین داشتن اینترنت و خدمات اینترنتی با کیفیت بالا یک ضرورت است.

روزنامه مردم ارگان حزب حاکم چین پیش بینی کرده است نسل پنجم اینترنت که تا دو سال دیگر کاربردی خواهد شد تا سال 2026 میلادی برای چین ارزش افزوده ای معادل 158 میلیارد و 900 میلیون دلار داشته باشد . چین می گوید مصرف تجاری این شبکه جدید اینترنتی از سال 2019 میلادی شروع خواهد شد و از سال 2020 میلادی به طور گسترده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این کشور افزوده است در حال حاضر شبکه اریکسون که می خواهد نسل پنجم را در چین توسعه دهد با 38 اپراتور و 22 موسسه صنعتی و 45 دانشگاه برای تحقق این امر همکاری می کند.

انتظار می رود از زمانی که این شبکه عملیاتی می شود شمار مشترکان نسل پنجم اینترنت و مخابرات چین تا سال 2023 میلادی به یک میلیارد نفر برسد

منبع: ایران آنلاینکانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد