درآمد بازی پوکمون گو حیرت انگیز است! 10,000 دلار در هر دقیقه

به گزارش فناوری فرهنگی، درآمد بازی پوکمون گو رقم عجیبی را نشان می‌دهد، 10,000 دلار در هر دقیقه، می‌تواند درآمدی رویایی باشد. بی‌شک دیگر بازی پوکمون گو تبدیل به یک نقطه عطفِ آشکار در فرهنگ عمومی مردم سراسر جهان شده است. اگر فقط قرار باشد که یک بازی موبایلی در کتاب‌های تاریخ نسل‌های آینده ثبت شود، بی‌گمان، همین بازی Pokemon GO خواهد بود.

این بازی در همین مدت کوتاه توانست رکورد بازی Candy Crush Saga را در بازار بازی‌های موبایلی شکسته و بی‌رقیب بر بلندای این مارکت تکیه زند. کندی کراش ساگا در جولای 2013 تعداد 6.7 میلیون نفر کاربر فعال داشته و درآمد روزانه‌ای بالغ بر 633,000 دلار را ثبت کرد.

درآمد بازی پوکمون گو بسیار رویایی است؛ چیزی در حدود 10 هزار دلار در دقیقه

علیرغم آن‌که دسترسی به بازی پوکمون گو هنوز در سراسر جهان محدود بوده و بیشتر بازارهای جهانی آن را دریافت نکرده‌اند، این بازی تبدیل به پول‌سازترین بازی شده که جهان تاکنون به خود دیده است. آمار لحظه به لحظه این بازی در App Institute با تصاویر رنگی که به نمایش درآمده از موفقیت بسیار وحشتناک آن حکایت کرده و گواهی می‌دهد که پایه‌های فرهنگی جدیدی در حال شکل‌گیری است.

درآمد بازی پوکمون گو

از زمانی که این متن نوشته شده و در وب‌سایت گجت نیوز قرار گیرد، حدود 20 دقیقه زمان می‌برد و در همین زمان، بازی پوکمون گو چیزی در حدود 200,000 دلار درآمد کسب خواهد کرد. ده‌ها هزار دانلود برای پلتفرم‌های ios و اندروید، حاشیه بسیار امن درآمدی را برای آن رقم زده است. حجم بسیار زیادی از این دانلودها توسط کاربران ایالات متحده صورت گرفته و کاربران بریتانیا در رتبه دوم قرار گرفته‌اند. متوسط زمان سپری شده‌‌ی روزانه در این بازی توسط کاربران ios چیزی بین 30 تا 40 دقیقه بوده است.

این بازی رقابت سرسختانه‌ای با فیس‌بوک، اسنپ‌چت و توئیتر داشته و با توجه به برخی منابع گویا که از آن‌ها نیز پیشی گرفته است. تنها بازی دیگری که در کنار پوکمون گو توانسته در لیست 5 بازی برتر جهان قرار گیرد، Slither.io بوده که هر کاربر به‌طور متوسط روزانه 10 دقیقه از وقت خود را صرف آن کرده است.

درآمد بازی پوکمون گو بسیار باورنکردنی است و با توجه به این‌که این بازی هیچ درآمد تبلیغاتی ندارد، به دست آوردن چنین حجم مالی عظیمی آن را شگفت‌انگیزتر نشان می‌دهد. تنها منبع درآمدی این برنامه که سود سرشاری را برای سازندگان آن به ارمغان آورده از microtransactions است – microtransactions مدلی از کسب و کار بوده که کاربران می‌توانند کالاهای مجازی خود را از طریق پرداخت‌هایی اندک تهیه کنند. این مدل از کسب و کار، منبع درآمدی بیشتر بازی‌هایی است که به‌صورت رایگان ارائه شده و به پرداخت‌های درون برنامه‌ای معروف است – پوکمون گو نیز یکی از همین بازی‌هاست. اگر قرار باشد برای خرید Pokeballs هزینه نکنید، می‌توانید آن را در پوک استاپ‌ها (Pok Stop) بیابید و احتمالا به یک ساعت زمان نیاز دارید تا با راه رفتن در شهر آن‌ها را پیدا کنید. بازی عجیبی است و کمی نگران کننده! اگر قرار باشد این بازی با همین سرعت در سراسر جهان گسترش پیدا کند، عاقبت آن معلوم نخواهد بود.

منبع: گجت نیوز

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد