تلویزیون جدید تی سی ال با استاندارد مخصوص بازی های رایانشی

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از دیجیتال ترندز، برند «تی سی ال» قصد دارد با همکاری شرکت «تی اچ ایکس» تلویزیونی مخصوص بازی های رایانه ای بسازد.

شرکت «تی اچ ایکس» در حقیقت استانداردهای صوتی و بصری برای سینماها، بلندگوهای رایانشی، کنسول های بازی و بازی های رایانشی می سازد.

این دو شرکت با همکاری دیگر استاندارد جدید «THX Certified Game Mode» را ایجاد کرده اند. این استانداردی برای عملکرد تلویزیون هایی با نمایشگر بزرگ و مخصوص بازی های رایانشی است که نخستین بار در نمایشگاه CES۲۰۲۰ میلادی رونمایی شد. اکنون قرار است استاندارد مذکور در نسل آینده تلویزیون های تی سی ال به نام ۶-Series TCL Roku TV عرضه شود.

استاندارد جدید به این تلویزیون ها امکان می دهد تصاویر را با رنگ های درخشان تر نمایش دهند و همزمان سرعت تعویض فریم ها یا همان «رفرش ریت» دستگاه نیز ۱۲۰ هرتز یا بالاتر اعلام شده است.

در این دستگاه همچنین شفافیت تصویر نیز ارتقا یافته است.

در کنار این موارد تلویزیون مذکور پس از همخوان شدن با کنسول های بازی و رایانه ها به طور خودکار استاندارد «THX Certified Game Mode»فعال می شود.

کریس لارسون نائب رییس ارشد تی سی ال در بیانیه ای در این باره می نویسد: ما نخستین شرکتی هستیم که تلویزیون هایی با استاندارد عرضه می کنیم.هنوز جزئیات مربوط به تلویزیون جدید تی سی ال و قیمت آن مشخص نشده است.

به طور معمول برای دستیابی به گواهینامه تی اچ ایکس دستگاه ها باید ۴۰۰ آزمایش را پشت سر بگذارند تا تایید شود استانداردهای محتوا در آنها رعایت شده است.

منبع:مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد