توسعه دهنده ARK: Survival Evolved: پلی استیشن 4 پرو بازدهی معادل پی سی ۹۰۰ دلاری دارد

به گزارش فناوری فرهنگی، پلی‌استیشن 4 پرو درنهایت ماه گذشته پس از صحبت‌های بسیار پیرامون آن، منتشر شد. در این موضوع شکی نیست که این کنسول میان‌نسلی، که پیش از این با نام پلی‌استیشن 4 نئو شناخته می‌شد، بهبود در راندمان و افزایش قدرت در مقایسه با پلی‌استیشن 4 معمولی داشته است. البته انتظارها برای دیدن پروژه اسکورپیو، جدیدترین کنسول کمپانی مایکروسافت با توجه به گفته‌های توسعه‌دهندگان مبنی بر «قدرتمند ترین کنسولی موجود در بازار» بودن آن،‌ در حال افزایش است. در حالی که اگر شنیده‌ها حقیقت داشته باشد، پلی‌استیشن 4 پرو از نظر قدرت نمی‌تواند به این کنسول نزدیک شود، با این حال هنوز هم کنسول جدید سونی قدرتمند محسوب می‌شود.

در مصاحبه‌‌ی با WCCFTech؛ جرمی استایگلتز، بنیان‌گذار و برنامه‌نویس ارشد ARK: Survival Evolved صحبت‌هایی در رابطه با پلی‌استیشن 4 پرو ارائه کرده است. زمانی که از او به‌عنوان یک توسعه‌دهنده در رابطه با تفکرش پیرامون پلی‌استیشن 4 پرو و تحت تأثیر قرار گرفتن یا نگرفتنش از سخت‌افزار این کنسول پرسیده شد، استایگلتز پاسخ داد:

از عملکرد و قیمت بسیار مناسب [این کنسول] بسیار تحت تأثیر قرار گرفتم. ما برآورد کرده‌ایم که برای جمع‌آوری یک رایانه شخصی با قدرتی مشابه، حداقل ۹۰۰ دلار هزینه لازم است و این در صورتی است که شما دقت بسیاری در هزینه، جهت سفارشی‌سازی [پی‌سی]‌ داشته باشید. برآورد ما از راندمان GPU مشابه انویدیا 970 است و در کنار بهینه‌سازی‌های پردازنده (CPU) و حافظه کلی، این [دستگاه] بنچمارک بالایی برای راندمان کنسول دارد.

جرمی استایگلتز در ادامه افزود باید به سونی به خاطر عرضه این کنسول میان‌نسلی که سخت افراز قدرتمندی دارد، افتخار کنیم. برای یک توسعه‌دهنده که اخیرا برای عرضه ARK: Survival Evolved با پلی‌استیشن 4‌ پرو کار کرده است، می‌توان گفت استایگلتز کاملا بر مواردی که پیرامون آن صحبت می‌کند، واقف است. بنابراین شنیدن مقایسه‌ای این‌چنینی از این توسعه‌دهنده، قابل تأمل است.

منبع:زومیت

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد