40 درصد جمعیت جهان تا سال ۲۰۲۴ تحت پوشش ۵G قرار می‌گیرند

به گزارش فناوری فرهنگی، اریکسون، شرکت تجهیزات مخابراتی چند ملیتی پیش‌بینی‌هایی در مورد صنعت تلفن‌همراه و رشد آن تا سال ۲۰۲۴ ارائه داده است. به گزارش تلکامز، بر این اساس پیش‌بینی‌ می‌شود تعداد کل مشترکان همراه تا سال ۲۰۲۴ به ۹ میلیارد نفر برسد و ۶.۲ میلیارد نفر نیز تا این زمان  از اینترنت همراه استفاده کنند. اریکسون همچنین پیش‌بینی کرده که شبکه‌های ‌‌۵G تا سال ۲۰۲۴ حدود ۴۰ درصد از جمعیت جهان را با تعداد ۱.۵میلیارد مشترک، پوشش دهند و در این زمینه آمریکای شمالی هم پیشتاز خواهد بود.

اریکسون تخمین میزند که تا این سال ۹۵ درصد از مشترکان از پهن‌باند همراه استفاده خواهند کرد. آمار و ارقام اریکسون تا حد زیادی شبیه به پیش‌بینی‌های GSMA است که اخیرا منتشر شده و بر اساس آن تعداد کاربران اینترنت همراه تا سال ۲۰۲۵ به ۶ میلیارد نفر خواهد رسید و در آن زمان ۴۰ درصد جمعیت جهان از ۵G استفاده خواهند کرد.

داده‌های اریکسون نشان می‌دهد که میزان نفوذ تلفن همراه در سال ۲۰۲۴، ۱۰۴ درصد خواهد بود و اروپای شرقی و مرکزی با نفوذ ۱۴۲ درصدی پیشتاز خواهند بود. از سوی دیگر تعداد سیم‌کارت‌ها نیز افزایش قابل توجهی خواهد داشت که براساس اطلاعات اریکسون این امر به دلیل «مشترکان غیرفعال و مالکیت چند دستگاه» است.

اما حجم کل داده مصرف شده در فصل سوم سال ۲۰۱۸ به ۲۷ اگزابایت (EB) رسیده و ۹۰ درصد آن به دلیل استفاده از تلفن‌های هوشمند بوده است. با وجود اینکه کاربران امریکای شمالی با ۸.۶ گیگ در هر ماه، هنوز بیشترین استفاده از حجم داده را در تلفن همراه خود دارند، بیشترین رشد در شمال شرقی آسیا و به‌ویژه چین مشاهده می‌شود. کاربران این منطقه به طور ماهانه ۷.۳ گیگ داده مصرف می‌کنند. اریکسون پیش‌بینی می‌کند که ترافیک داده همراه تا سال ۲۰۲۴ پنج برابر شود و با رشد مرکب سالانه ۳۱ درصدی به ۱۳۶ اگزابایت برسد.

در زمینه محتوا، ۶۰ درصد از کل ترافیک داده در سال ۲۰۱۸ ویدئو بوده است و این آمار تا سال ۲۰۲۴ به ۷۴ درصد افزایش خواهد یافت. این امر، نتیجه تماشای محتوای ویدئویی آنلاین و سرویس‌های پخش آنلاین ویدئو و  همچنین تکامل و پیشرفت کیفیت سرویس‌های ویدئویی است.

اریکسون همچنین در زمینه اینترنت اشیا پیش‌بینی‌هایی ارائه می‌دهد. در سال ۲۰۱۸ حدود ۸.۶ میلیارد اتصال اینترنت اشیا گزارش شده و این رقم بر اساس گزارش اریکسون، در سال ۲۰۲۴ به ۲۲.۳ میلیارد (رشد مرکب سالانه ۱۷ درصد) خواهد رسید.

 

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد